Nejprodávanější produkty

Informace

Co je to oltář?

Co je to oltář?

Oltář

Při každém rituálu nebo ceremonii je skvělé mít místo, které bude sloužit jako oltář. Oltář má důležitou roli, protože je to jakýsi středový prostor, který je považován za ohnisko pozitivní energie. Měl by být krásně svátečně ozdobený, nejlépe s vázou květin a dalšími předměty, které mají pro vás a vaše děti nějakou speciální symboliku.

Oltář může mít opět několik podob podle toho, zda ho připravujete k rituálu, který se opakuje častěji- jako například týdenní rodinný kruh, nebo zda je speciální pro danou příležitost, jako jsou například narozeniny nebo oslava svátku Kola roku.

Oltář se mění podle potřeby, změny období, účelu. Pokud ho budete dělat venku v přírodě, bude mít jistě jiný vzhled než doma na koberci. Nebojte se využít přírodnin a vytvořit si oltářek v lese ze šišek, listů stromů, lučních květin. Doma zase můžete použít barevné látky, ozdobné mističky, vázičky,…

Malý oltář můžete mít ve svém domě či bytě vybudovaný permanentně, stačí k tomu polička či parapet okna- oltář pak můžete obměňovat podle potřeb. Můžete na něj vždy dát na nějakou dobu například speciální krásný kamínek, který jste našli na výletě, obrázek milované osoby nebo zvířátka, svíčku, kterou budete pravidelně zapalovat, čerstvou květinu, předměty pojící se s daným ročním obdobím apod.

Speciální věci na příležitostný domácí oltář můžete mít například uložené v nějaké krabici nebo košíku. Mohou tam být různě barevné látky, vázička, pohár na vodu, vykuřovadla, lucernička na svíčku (aby byl oheň krytý), krystaly, sošky, peříčka a cokoliv, co chcete na oltáři mít. 

Nejjednodušší oltář obsahuje 4 základní živly: oheň, voda, země, vzduch.

Spousta krásných předmětů na váš oltář najdete i na tomto e-shopu.

Věřím, že dodají vašemu domu nebo jakékoliv ceremonii nejenom krásu, ale i hloubku s jakou jsou všechny tvořeny.

Srdečně

Markéta